Gyva prekyba

Prekybininkai atsisako gyvų žuvų akvariumų

Patikrinimai vykdyti  didžiuosiuose prekybos centruose, mažesnėse parduotuvėse ir turgavietėse.

opciono kaina eurų doleris

Iš viso VMVT inspektoriai patikrino 65 mažmeninės prekybos įmones. Be to, per 11 šių metų mėnesių Gyva prekyba maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute buvo ištirti žuvininkystės gyva prekyba mėginiai dėl cheminių, mikrobiologinių, juslinių, radiologinių rodiklių įvertinimo. Patikrinimų ir atliktų laboratorinių tyrimų rezultatų analizė rodo, kad Lietuvos rinkai tiekiami žuvininkystės produktai yra saugūs ir kokybiški. Tačiau pirkdami žuvis vartotojai turi ir patys atkreipti dėmesį į svarbiausius aspektus: pasidomėti ženklinimo informacija, taip pat atkreipti dėmesį, kokiomis sąlygomis žuvys laikomos, įvertinti išvaizdą, kvapą ir spalvą.

streiko kaina dvejetainiai variantai grivinoje

Vienas dažniausių VMVT inspektorių fiksuojamų pažeidimų — turgavietėse pardavinėjami nefasuoti žuvininkystės produktai, vartotojams nenurodoma visa privaloma ženklinimo informacija. Svarbiausia, kad žuvininkystės produktų ženklinimo etiketėse sudedamųjų dalių sąraše būtų aiškiai nurodyti alergenai, pateikta privaloma maistingumo deklaracija.

kanalai uždirba pinigus įterpkite tendencijų liniją į diagramą

Prekybininkai taip pat privalo nurodyti tikslų žuvų rūšies ar jų mokslinį pavadinimą, ar žuvis sužvejota, ar užauginta tvenkiniuose, kur ir kokiu žvejybos įrankiu sužvejota. Žuvininkystės produktai yra vieni greičiausiai gendančių gyvūninių produktų, kurių saugai ir kokybei ypač svarbios tinkamos laikymo sąlygos, temperatūra ir pan.

  • Šlykštu tos žaizdotos žuvys, nesveikos aiškiai ten plaukioja.
  • Į Japoniją pradedamas vežti lietuviškas medus — kiek jis ten kainuoja   12 Todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba VMVT primena apie šalyje galiojančius gyvų žuvų laikymo ir tvarkymo mažmeninės prekybos vietose reikalavimus, rašoma pranešime.

Todėl ir įsigyjant šiuos produktus, svarbu atkreipti dėmesį į jų laikymo sąlygas, prekybos vietos higieną ir pan. VMVT inspektoriai patikrinimų metu nustatė atvejų, kuomet buvo prekiaujama sugedusia žuvimi arba produktais, kurių gyva prekyba vartoti terminai pasibaigę.

Užfiksuota ir netinkamos prekybos atvejų, kai prekiauta sužeistomis, negyvybingomis, gyva prekyba sąlygomis laikytomis žuvimis.

gyva prekyba kavinės tarpininkavimo žurnalas

Vartotojai, įsigiję nekokybiškų žuvininkystės produktų, gali juos grąžinti pardavėjui. Pardavėjai privalo pakeisti prekę kokybiška arba grąžinti sumokėtus pinigus jei išsaugotas pirkimo čekis.

Forex prekyba kovo 14 - 18 dienomis

Taip pat žiūrėkite