Erkių galimybės

„Socdarbiečiai“ siūlo peržiūrėti galimybes nemokamai skiepyti nuo erkinio encefalito

NAUJAUSI KOMENTARAI

Dėl erkių kreipėsi į Verygą ir Mažeiką: siūlo ir teritorijų purškimą, ir nemokamus erkių galimybės patikslinta LRT. Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos frakcijos raštu kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą bei Aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką.

Irena Šiaulienė frakcijos vardu ministrų klausia, kas erkių galimybės, kad būtų suvaldytas erkinio encefalito plitimas Lietuvoje ir kaip galima sumažinti erkių populiaciją ir ligų platinimą. Seimo pirmininko pavaduotoja I. Šiaulienė siūlo Lietuvai kreiptis į europines institucijas ir spręsti problemą iš esmės.

erkių galimybės

Liepos 16 d. Pirmasis mirties nuo erkinio encefalito atvejis liepos pradžioje užregistruotas Šiaulių apskrityje.

erkių galimybės

ULAC duomenimis, Lietuvoje sergamumas erkiniu encefalitu didėja: per sausio—birželio mėnesius šia liga susirgo 99 asmenys, kai praėjusiais metais per tą patį laikotarpį registruotas 61 ligos atvejis. Erkių galimybės šia informacija, pagrįstai kyla klausimas, kokių veiksmų imsis aukščiausios valstybės institucijos, kad būtų užkirstas kelias tolesnėms nelaimėms, rašoma pranešime. Seimo LSDD frakcijos seniūnas Andrius Palionis sako, kad rekomendacijos skiepytis nuo erkinio encefalito neturės įtakos Laimo ligos plitimui, erkių galimybės juk žmonės dėl ligos privalo vartoti antibiotikus, tad verta pagalvoti ne tik apie skiepus.

erkių galimybės tm variantas

Šiaulienė tikisi, kad ministerijų vadovai operatyviai atsakys į frakcijos pateiktus klausimus. Viena iš Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos idėjų yra privalomas asmenų skiepijimas nuo erkinio erkių galimybės po teksto publikavimo LSDD patikslino, kad omenyje turėtas ne privalomas skiepijimas nuo encefalito, o nemokamas skiepijimas nuo encefalito — LRT.

Ar Sveikatos apsaugos ministerija yra atlikusi skaičiavimus, kiek galimai kainuotų suaugusiųjų ir vaikų nemokamas skiepijimas, kiek tai pareikalautų lėšų iš biudžeto, kad skiepai būtų nemokami?

kaip galima užsidirbti pinigų internete

Pasak jos, svarstytina iniciatyva ir dėl galimybės naikinti erkes purškiant teritorijas.

Taip pat žiūrėkite