Vertinimo galimybė,

vertinimo galimybė

Juk ruošiatės, taip?

Veiklos vertinimo pokalbis - galimybė ar katorga?

Dažnai tenka išgirsti, jog tai nėra reikalinga, neduoda pakankamai naudos, atneša daugiau baimės nei realaus rezultato. Vieni darbuotojai laukia pokalbių su nekantrumu, kiti su nežinia ir baime, treti — visiškai apatiški jiems.

Reklama Naujiems kalendoriniams metams prasidėjus tiek vadovai, tiek darbuotojai pradeda ruoštis metiniams veiklos vertinimo pokalbiams. Juk ruošiatės, taip? Dažnai tenka išgirsti, jog tai nėra reikalinga, neduoda pakankamai naudos, atneša daugiau baimės nei realaus rezultato. Vieni darbuotojai laukia pokalbių su nekantrumu, kiti su nežinia ir baime, treti - visiškai jiems apatiški.

Kokios šiuo vertinimo galimybė yra gajos nuomonės apie veiklos vertinimą iš darbuotojo perspektyvos? Dažnai vadovas turi ne vieną pavaldinį, tad laikas aptariant praėjusių metų veiklą tarsi išgaruoja.

galimybių strategijų apžvalgos

Kad vertinimo galimybė kaip bebūtų gaila, kai kuriose organizacijose metinis veiklos vertinimo pokalbis yra tik vadovo monologas. Žinoma, kas nenori išgirsti liaupsių savo adresu.

Tačiau valanda laiko, kai vadovas aptaria darbuotojo metų rezultatus giria ar išsako kritikąpasiektus tikslus, pažymi, kuriose vietose reikėtų tobulinti savo įgūdžius, yra tikrai per ilgas laiko tarpas, lyginant su penkiomis minutėmis suteikiamos darbuotojui išsakyti grįžtamąjį ryšį. Darbuotojai pergyvena dėl būsimo pokalbio apie nepasiektus tikslus, neįgyvendintus darbus.

realias uždarbio schemas internete be investicijų dvejetainio pasirinkimo strategija 60 sekundžių

Tuo pačiu apimti streso, veiklos vertinimo metu gali pamiršti įvardinti svarbiausia — tai, ko trūko, kad tie tikslai būtų įgyvendinti, kokie resursai padėtų ateityje įgyvendinti visus darbus, kokios vadovo pagalbos reikia. Kita vertus, vertinimo galimybė gali būti baisu prisipažinti, kad trūksta tam tikrų įgūdžių, mokymų.

Panevėžio muzikos mokykla

Vertinimo galimybė, kai vadovą iš tiesų tenkina darbuotojo pasiektas rezultatas ir lūkesčiai yra patenkinami. Tačiau tai nėra tinkamas grįžtamasis ryšys apie metų veiklą darbuotojui. Net ir vertinimo galimybė geriausias metų darbuotojas nori pamatyti platesnį paveikslą — ką galėtų daryti kitaip?

Gal galėtų praplėsti savo atsakomybių ribas? Kur yra jo stipriosios pusės, kurias dar labiau galėtų vertinimo galimybė Pagal mokslinius tyrimus, 1 iš 5 darbuotojų galvoja, jog jų vadovai net nepradeda vertinimo galimybė apie veiklos vertinimo pokalbį su būtent tuo individu, kol neįeina į kabinetą kalbėti.

galimybės 6 valandas

Vadovai, būkit geri, paneikite šią statistiką — ruoškitės pokalbiui iš anksto. Pasak darbuotojų, 12 mėnesių yra per ilgas laiko tarpas, darbų aptarimui ir vertinimui — atliekant pokalbius dažniau, galima laiku ištaisyti elgesio klaidas, motyvuoti save darbui, pastebėti mažus žingsnelius į priekį.

Kai kurie darbuotojai metiniui pokalbiui turi didelius lūkesčius, ateina su naujomis idėjomis arba pastebėjimais, noru išsakyti tai, kas jų vertinimo galimybė, kas trukdo produktyviam darbui. Bėda atsiranda tuomet, kai vadovas to neišgirsta arba nenori girdėti ir situacija įmonėje visiškai nepasikeičia.

Vertinimo galimybė visiškai natūralu, jog kitąmet darbuotojas neturės ūpo išsakyti tai, kas jo netenkina, nes vis vien niekas nepasikeis na, nebent užsitarnaus vadovo nemalonę, kad skundžiasi — būna vertinimo galimybė taip.

kaip išleisti pinigus juos uždirbant

Nesvarbu, esame vadovas ar darbuotojas. Ir tai nėra tik paskutinės dienos darbas — net ir metų bėgyje, pasižymėkite savo pastebėjimus, kuriuos išsakysite metinio pokalbio metu jei tik tada turite galimybę, antraip nelaukite ir sakykite iš karto! Vadovai, jei norite atviros organizacijos kultūros savo įmonėje, atkreipkite dėmesį į tai, ką pokalbio metu jums sako darbuotojas, išgirskite jį.

Mokiniai kartu su mokytoju aptaria numatomus mokymosi pasiekimus, užduotis bei vertinimo kriterijus, nagrinėja vertinimo informaciją.

Net jei jis kalba apie negalimus pakeitimus, suteikite jam grįžtamąjį ryšį, kodėl to negalima įgyvendinti, kada tai bus svarstoma, ką galite padaryti vietoj vertinimo galimybė. Be to, nepamirškite, kad veiklos vertinimo pokalbis yra dviejų žmonių, tad abi pusės turėtų pasisakyti.

užsidirbti pinigų kovojant be taisyklių dvejetainiai variantai skaityti knygą

Taip pat žiūrėkite