Pasirinkimo vaidmuo,

pasirinkimo vaidmuo

„Iš eilutės“ su ciba.ltčiulioniu

Studijos Tėvų vaidmuo studijų pasirinkimo etape. Komunikacijos fakulteto nuotr. Pasibaigus brandos egzaminų sesijai, šimtam tūkstančių jaunų žmonių prasidės naujas, ne ką lengvesnis, iššūkių kupinas, tačiau neabejotinai įdomus ir jaudinantis gyvenimo etapas.

Mokymai „Mokytojų vaidmuo plečiant profesines mokinių pasirinkimo galimybes“

Jame kils  ne vienas sudėtingas klausimas — kur stoti, kokią specialybę pasirinkti ir, ar išvis verta tęsti mokslus? Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto prodekanė dr. Jolanta Aleknevičienė sako, kad šiais laikais tėvų pasitikėjimas vaikais ir parama jiems renkantis studijas yra itin svarbi, todėl jaunuolių ir jų tėvų smalsumas, domėjimasis, drąsa klausti — geriausias įrankis informacijos apie studijas gausoje.

pasirinkimo vaidmuo

Tėvai vėl tampa autoritetais VU Filosofijos fakulteto psichologė doc. Sigita Girdzijauskienė teigia, kad visuose svarbiausiuose jauno žmogaus gyvenimo sprendimuose vienaip pasirinkimo vaidmuo kitaip dalyvauja tėvai, tad studijų krypties pasirinkimas — ne išimtis.

Mokymai „Mokytojų vaidmuo plečiant profesines mokinių pasirinkimo galimybes“

Tai — vadinamosios Z kartos bruožas, kai tėvai vėl pripažįstami autoritetais, jų nuomonė labai svarbi priimant svarbius sprendimus. Žinant, kad vaikams yra svarbi tėvų nuomonė renkantis studijas, nemaža atsakomybė krenta ant pastarųjų pečių. Gali būti, kad jaunuolis visiškai nenori pasirinkimo vaidmuo į konkrečią aukštąją mokyklą ir save įsivaizduoja visiškai kitoje mokymosi įstaigoje, tačiau tėvai vis vien jį verčia rinktis būtent tai, kas, jų nuomone, yra geriausias pasirinkimas.

  • Auto prekybos sistema
  • Jiems tenka integruotis į dinamišką ir greitai besikeičiančią ekonominę terpę, kuri reikalauja plataus spektro kompetencijų ir gebėjimo adaptuotis prie kintančių sąlygų, taip pat įveikti tradicinių lyčių vaidmenų ribojimus.

Būna ir pasirinkimo vaidmuo istorijų, pasirinkimo vaidmuo tėvai moka už mokslus, tačiau jų atžalos nestudijuoja, nelanko paskaitų. Dar blogiau, kai tėvai komentuoja brokerio darbą pinigų susimokėti už mokslus, bet jaunuolis juos išleidžia visai kitoms reikmėms.

Renkantis studijas nėra vieno pasirinkimo vaidmuo kelio Pasak S. Girdzijauskienės, didelė dalis tėvų vis dar mano, kad baigus mokyklą būtina iškart kažkur įstoti, atsakingai pasirinkti specialybę ir nesigręžioti kitur, tačiau toks nusistatymas nėra visai teisingas.

vaizdo įrašų mokymai apie dvejetainius variantus

VU Filosofijos fakulteto psichologė doc. Sigita Girdzijauskienė Psichologė sako, kad tėvų ir vaikų santykiuose būtina pasirinkimo vaidmuo liniją tarp patarimo ir kišimosi į asmeninį gyvenimą. Abi pusės turėtų kalbėtis, diskutuoti, įvertinti vienokio ar kitokio sprendimo pliusus ir minusus.

internetinių mainų pajamos kaip užsidirbti bitcoin internete

Pasirinkimų baigus mokyklą išties nemažai — studijuoti, padaryti pertrauką, padirbėti, savanoriauti, keliauti ir pan. Tačiau, pasak specialistės, galutinį sprendimą, kokį gyvenimo kelią pasirinkti, visgi turi priimti pats jaunuolis.

Pasirinkimo vaidmuo

Pašnekovės pasiteiravus, kokį vaidmenį tėvai turėtų atlikti jau studijuojančių jaunuolių gyvenime, psichologė sako, pasirinkimo vaidmuo visada yra svarbus žmogiškasis santykis. Tačiau taip pat svarbu, kad tėvų domėjimasis savo vaikų gyvenimu netaptų kontrole. Filosofijos fakultete — galimybė įgyti platų kompetencijų rinkinį Lietuvoje studijų ir jų pasirinkimo galimybės yra pakankamai plačios, tad nenuostabu, kad priimant sprendimą, kur studijuoti, klausimų kyla ne tik būsimiems studentams, bet ir jų tėvams.

Mokytojų vaidmuo plečiant moksleivių profesinio pasirinkimo galimybes Studijos Tėvų vaidmuo studijų pasirinkimo etape. Komunikacijos fakulteto nuotr. Pasibaigus brandos egzaminų sesijai, šimtam tūkstančių jaunų žmonių prasidės naujas, ne ką lengvesnis, pasirinkimo vaidmuo kupinas, tačiau neabejotinai įdomus ir jaudinantis gyvenimo etapas.

Vieno iš penkių didžiausių Vilniaus universiteto fakultetų — Filosofijos fakulteto — prodekanė J. Aleknevičienė sako, kad plačių saviraiškos galimybių ir patrauklaus kompetencijų rinkinio ieškantiems studentams, tai — viena iš tinkamiausių vietų siekti aukštojo išsilavinimo. Fakultete vykdomos Pasirinkimo vaidmuo, Azijos studijų, Gamtamokslinio ugdymo, Kriminologijos, Psichologijos, Socialinės politikos, Socialinio darbo, Sociologijos ir Vaikystės pedagogikos bakalauro studijų programos.

Taip pat siūlome net 13 magistrantūros studijų programų ir profesines pedagogines studijas.

seminaras, investuojantis į pamm

Jolanta Aleknevičienė Pasak jos, studijos — tai erdvė tiek asmeniniam, tiek profesiniam tobulėjimui. Be to, tai ir pats gražiausias,  iššūkių bei pasirinkimo vaidmuo kupinas laikas jauno žmogaus gyvenime.

porų nepastovumo diagrama

Tam, kad nepasimestų studijų programų ir krypčių gausoje,  dr. Aleknevičienė tiek tėvams, tiek ir būsimiems studentams visais klausimais apie studijas pataria tiesiogiai kreiptis į mokymosi įstaigas.

pasirinkimo vaidmuo dvejetainių opcionų premija

Iš studentų apklausų matome, kad jaunuoliai ir jų tėvai dažniausiai ieško informacijos VU ir jo fakultetų interneto svetainėse, kalbasi su jau studijuojančiais ar baigusiais universitetą studentais, drąsiai kalbina būsimus dėstytojus, universiteto karjeros konsultantus.

Taip pat žiūrėkite